Jdi na obsah Jdi na menu
 


Danajský dar,

30. 4. 2012
nebo mé špatné rozhodnutí?

Nástup. Kontrola upravenosti. Průšvih. Zase jsem se neoholil! Co teď??? Bleskurychlý nápad.

"Víte, pane vedoucí, jak bych, .. no, .. já , .. teda, (Blik) já si nechávám zapustit plnovous!" (Výdech) "Mno, moc mě to neuspokojuje, ale když to podáváte takhle .... tak s tím nemůžu nic dělat."

Tato krátká konverzace proběhla  včera  ráno. I přišel večer vánoční, rozbalení dárků a já v životě poprvé dostal něco takového, jako kosmetiku před a po holení. Není divu. Holit jsem se přestal ještě v době komunisticky ledové a kromě originál kolínské, přivezené přímo z kapitalistického Kolína nad Rýnem, jsem jako většina obyčejných lidí neznal nic jiného než Barbus a Pitralon. Potom přešlo patnáct let mého vousatého období a já se začal opět holit. Ano, seznámil jsem se s různými druhy přípravků po holení, ale nikdy jsem žádný nedostal darem.

I hrnu se okamžitě do koupelny, že vzácný dar hned vyzkouším, leč ... Vzpomínka na ráno mi vyráží žiletku z ruky. Vždyť já nemůžu, já zarůstám. To šéfovi nemůžu udělat, toho by ranila mrtvice a to má na Štěpána svátek! Odkládám smutně zpět holicí nářadíčko i béřu se spáti, vybaven vonnými přípravky, neoholen, zmaten a zklamán. Ještě nejméně měsíc budou netknuty stát na polici na čestném místě, než ze "zdravotních důvodů - touha vyzkoušet dárek" budu moci beztrestně užívat vymoženosti a vůně luxusní kosmetiky pro oholené pány.

25.12.2005 18:12

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář