Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj orlí zrak.

Už zase o hovně.

Vzpomínám si, jak jsme si jako děti vyprávěli vtip, a hrozně jsme se na něm bavili.

Jdou dva po Karlově mostě. Jeden je chromej a druhej slepej. uprostřed toho mostu je hovno. Kdo do něj šlápne?

No přece chromej, slepej hovno vidí.

Proč ten vtip vzpomínám? Protože poslední dobou čím dál tím víc cítím, že bych do toho hovna taky nešlápl. Na tramvajové zastávce poznám tramvaj podle světel a charakteristického cinkání, číslo rozeznávám teprve, když je téměř na dosah, lidi poznávám teprve ve chvíli, kdy do nich vrazím, nebo když mě jako první pozdraví. Ale k očnímu? No ani za nic. Pořád stejná výmluva. Nemám čas!

 Včera jsme si s Peťou bříškem udělali pěkný odpoledne. Vždycky se tak jednou za čtrnáct dní, pokud mi to práce dovolí, sejdeme na kus řeči a pivko. A taky nesmí chybět kafe. Ale to pijeme výhradně s rumem. Peťa totiž kafe vůbec nepije, a když, tak právě v hospodě a s chladičem.

Vyrazili jsme si nejdřív do Penisu (rozuměj Penny Market v Hloubětíně), Péťa povracel svých třicet prázdných flašek, nakoupil šest lahváčů na šest večerů v týdnu, než zase skákne na pivínko. Normálně chodíme teda v sobotu, protože je v neděli volno a může se dospávat, ale to já byl v práci, tak jsme to o den posunuli. Při cestě ještě skok do trafiky a ejhle, trafika zavřená, protože je svátek. Takže dutinky nebudou. A sešli jsme do "kulaťáku" - Havany - Sportovního baru ZIPO. Nebo tak nějak se ten nonstop jmenuje. Mají tam totiž televize. A velký. A barevný. A dávaj tam sport. Tak jsme sedli popíjeli a koukali na fotbal. Myslím, že hrál Bolton s Aston Vilou, což, jak jsem se dozvěděl, jsou anglické kluby, a pak tam byl ještě další zápas a já Peťu udivoval svými ohoromujícími neznalostmi fotbalu a sportu vůbec. Vzdal to až ve chvíli, kdy mi půl hodiny nebyl schopen vysvětlit princip baseballu a já si pletl futsal s florbalem.

Ale úplně blbej zase neumřu. Už vím, že anglická liga je nejlepší, já se ho ptal, co česká. "Já se nebavím o východě, vole." smetl se stolu okamžitě můj dotaz. Já na to, že reprezentace dobrý a už z toho byla další půlhodinová přednáška, že reprezentace není liga a tak.

Dorazil jsem jej otázkou, jestli to hrají (zápas Liverpool - Arsenal) zrovna teďka. Říká mi: "Ty seš blbej. Vidíš to tam v tom rohu nahoře? Jak je tam napsaný to ŽIVĚ? Tak kdy to tak asi maj hrát???"

"No já nevim, já to nevidím, ale asi teďka, no." říkám.

"No jó, já zapoměl. páníček má zrak jak orel. Ale vycpanej!" uzavřel Péťa nekompromisně debatu a radši to spláchl dalším pivem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář