Jdi na obsah Jdi na menu
 


O hovně

Jak jsem se málem posral.
 

Znáte to úsloví: Když nejde o život, tak jde o hovno. To říkával už můj dědeček. V zásadě s tím lze celkem souhlasit, i když …..

 

To jsem vám takhle nedávno vstával levou nohou, no, vstával – vyletěl jsem z postele, jak čertík z krabičky, protože budík zase jednou nebudil. Kecám. Budil. Ale sousedy, já ho prostě neslyšel. Cha, deset minut do odjezdu tramvaje, to ještě stihnu!

 

I rozpomněl jsem se na dobu vojenskou, v mžiku jsem byl oblečen, v ledničce letmý lok podmáslí na spravení, a úprkem se ženu k zastávce. Šalině jsem jen zamával. I co, deset minut – to je jedno cigárko a pojede další. Kombinace podmáslí a cigára ovšem udělala své a v době příjezdu tramvaje se probudily mé životní funkce, včetně trávení. Ó Bože! Jaké utrpení mi přinesly následující chvíle. Po třech zastávkách se měnily mé útroby v bublající papiňák, jenjen vybuchnout. O vánocích jsem psal, co dokáže s fazolema, teď si představte místo fazolí zpracovaný obsah mých střev. Fíha! To by byl ale nářez. Při výstupu na zastávce  Sazka Arena jsem měnil barvy rychleji než chameleón a krátká cesta do útrob haly se proměnila v neskutečný horor - v boj o přežití se sílami mocnějšími pekla …. Jakou cestu zvolit – jít pomalu, svíraje poslední pojistku (teprve nyní jsem pochopil, proč onomu svalu přezdívají svěrač), nebo se rozeběhnout a co nejrychleji doběhnout kýženého cíle? Zvolil jsem taktiku indiánské chůze …

 

Nebudu to více napínat. Stihl jsem to. A bez bláta na hřišti. Vedlo mě to však k jedné myšlence. Může platit, že když nejde o život, tak jde o hovno, ale jistojistě funguje, že když jde o hovno, může jít i o život. Nebo alespoň o pořádnou ostudu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak to je krutý...

(Rubik, 6. 5. 2012 9:03)

Mě se kdysi dávno stalo něco podobnýho, až na to, že mi chyběly pitomý dva metry...

Re: Tak to je krutý...

(Virťa, 6. 5. 2012 9:16)

Co Ti mám povídat, neznám nikoho, komu by se to snad nikdy nestalo!!! Jenom to třeba tají! Poprvé v první třídě, jenom jsem potřeboval čůrat a před barákem, ty klíče "kurvafixdoprdele" - tehdy ještě "pane Bože, nebo maminko, pomož!!!" nešly trefit do zámku!!!! A pak už jenom teplá nohavice, mokro v botě a traumata na pár dalších let!!!

Některé situace radši nevzpomínat!!!! :-D

Re: Re: Tak to je krutý...

(Rubik, 6. 5. 2012 14:46)

Jo, to je fakt. A jak člověk stárne, tak je to ještě horší. Tuhle jsem si odskočil na malou a trošku i na velkou... :D