Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvolnilo se místo ředitele Moravské filharmonie Olomouc.

3. 6. 2017

1.6.2017 20:20

Dlouhodobé spory mezi částí hudebníků, podpořených odborovou organizací, a vedením Moravské filharmonie vyvrcholily v posledních dnech, kdy se část orchestru rozhodla na "Open Air koncertu" 2. června na Horním náměstí, konajícím se v rámci Svátků města Olomouce vystoupit na protest v bílých tričkách místo v tradičním koncertním oblečení.

Ač za ředitelem MFO stálo město Olomouc, jako zřizovatel, ten nakonec zřejmě pod nátlakem celé vyhrocené situace na svou funkci rezignoval. Řediteli byly vyčítány jak nesrovnalosti v účetnictví, tak soukromé podnikání ve stejném oboru, jako působí filharmonie, se svou uměleckou agenturou. Město při auditu nějaké nesrovnalosti nalezlo, nechalo sjednat ředitelstvím nápravu a potrestalo Vladislava Kvapila citelným snížením odměn, což považovalo za dostatečné potrestání za nalezené prohřešky. Rozbouřené části orchestru to ovšem nestačilo, a na dnešek chtěli svléknout fraky a vyměnit je za bílá trička. Po oznámení ředitelova odstoupení z funkce však revoltu zrušila a návštěvníci koncertu se mohou těšit na řádně oblečený orchestr. Můžeme jenom doufat, že vnitřní spory se nepodepíší na umělecké úrovni a kvalitě koncertu.

Rada města pověřila Vladislava Kvapila prozatímním vedením MFO, do doby, než bude vybrán nový ředitel v řádném výběrovém řízení. Nespokojená část orchestru doufá, že výběrové řízení bude vyhlášeno co nejdříve.

Psáno pro 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář